Обид за убиство на Гадафи

27 април, 20110
gadaffi

Во главниот град на Либија, Триполи одекнале силни екплозии при што загинале три лица, а 45 се повредени. Во експлозијата уништена е зграда во воениот комплекс. По овој инцидент либиската влада ги обвинила силите на НАТО за обид за убиство на Гадафи.

– Како на ваков начин ги бранат цивилите- ова е обид за убиство на еден човек, изјави портпаролот на либиската влада кој уште додаде дека Гадафи е добро, не е во бегство, но се наоѓа на сигурно место.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi