Починал каскадер кој бил катапултиран од топ

27 април, 20110
kaskader

За време на снимањето на опасни сцени починал еден каскадер од Британија кој имал само дваесет години.

Момчето требало да биде катапултирано од топ, и при тоа да слета на една мрежа. Но, поради неисправноста на мрежата момчето откако било катапултирано и летало во висина од 15 метри паднало на глава, при што починало на лице место.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma