Одберете капут според обликот на вашето тело

16 ноември, 20110
kaput

Жените не ја сакаат зимата затоа што нивната фигура во капутот не изгледа баш најдобро. Сепак, дококу изберете капут кој одговара на вашата фигура и вашето тело ќе изгледате многу подобро и ќе ги скриете вашите недостатоци, а ќе ги истакнете вашите атрибути.

Тело како јаболко: Вашиот најголем проблем е централниот дел , па наместо широка јакна изберете капут кој ќе ви ја нагласи половината. Надуени јакни и палта кои изгледаат како ски опрема не се за вас. Изберете капут со средна должина, никако краток. Исто така, за вас одличен избор се и јакните со “V” израз.

Тело како круша: Кај вас колковите и бедрата се многу поизразени во однос на остатокот од телото, па затоа изберете капут со впечатлива јака кој ќе го сврти вниманието од критичните делови. Сличен ефект имаат и интересните ракави и качулките.

Тело како песочен часовник: Вие имате раскошен став и тесна половина. Затоа избегнувајте широки јакни кои ќе ја скријат половината и ќе направат вашите гради и вашите колкови да изгледаат премногу широки. Изберете капут со рамен крој и средна должина.

Атлетски градени: Вие имате мали гради и тесни колкови.  Затоа изберете широк капут со ревери или крзно кои визуелно ќе ги изголжат градите. Изберете тесен капут со нагласен струк и кратка должина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş