Продаден Rolex часовникот на Џејмс Бонд….за само нееееколку илјади евра :))))

16 ноември, 20110
roger-moore-james-bond

Rolex часовниот што познатиот актер Роџер Мур го носеше во осмиот дел на филмот за најпознатиот таен агент во светот – Џемс Бонд ” Живеј и дозволи да умреш”, беше продаден на анонимен купувач на аукцијата во Женева за само 180 илјади швајцарски франци (150 илјади евра), објави познатата аукциската куќа Кристи.

Иако се очекуваше дека часовниот ќе се продаде за износ помеѓу 200 и 400 илјади франци, сепак на аукцијата не се постигна посакуваната цена.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ESV2D0m1vAM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş