Секси прирачник со важни совети за жените

16 ноември, 20110
seksi priracnik

Секоја жена треба да знае неколку важни факти, доколку сака сексуален живот полн со уживање и безгрижност и задоволство.

Секоја жена има своја „оргазам поза“: Не плашете се да истражувате и да испробувате нови пози, затоа што само така ќе откриете која е вашата поза, односно позата во која најлесно доживувате оргазам.

Не постои “нормална доза” секс: Не се оптеретувајте со прашањето колку често е нормална „доза“ на секс. Клучното прашање е колку често вам ви е потребен.

Не мислете на оргазмот: Ако целата енергија ја фокусирате на доживување оргазам, ќе го пропуштите задоволството на самиот секс и големи се шансите дека под притисок нема ни да доживеете оргазам.

Што почесто имате тоа повеќе сакате: Доколку почесто имате секс, тоа уште повеќе ќе ве возбудува затоа што ќе знаете колку ви годи задоволството.

Планирајте предигра: Подгответе се за интересна предигра со романтични свеќи и етерични масла, и некои секси костими за вас и вашиот партнер.

Мастурбирајте: Преку мастурбацијата ќе се откриете себеси и своите задоволства и ќе научите да го сакате своето тело. Допирајте се себеси и за време на секс, тоа навистина ги пали мажите.

Оралниот секс не е нуклеарна физика: Не треба да се знае некоја комплексна техника, само следете ги неговите реакции и ќе знаете дека сте на вистински пат. Единствено ограничување е во користењето на заби – не смеете да гризете доколку тој не го побара тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi