Одбројување на 100-те најсекси жени во светот

9 јуни, 20110
864830838

30 – Kaya Scodelario – оваа деветнаесет годишна актерка и модел стана популарна по неколку филмски изданија во  кои таа се појави како главна улога. Иако има само 19 години минатата година таа на оваа листа беше на тринаесетото место на најсекси жени во светот.

29 – Daisy Lowe – оваа девојка која потекнува од Лондон стана светски познат модел, благодарение на нејзините гради и задник, барем тоа беше изјавено од сама неа, дека токму облините ја прават различна од останатите девојки. Иако прв пат во листата на најсекси жени во светот таа на своите 22 години стигна на 29 место.

28 – Abbey Clancy – 25 годишниот модел и тв презентерка е една од најубавите англичанки, иако имаше голем притисок од јавноста за нејзината врска и брак, таа сепак роди ќерка, остана во супер форма и успешно ја сокрива својата приватност. минатата година беше на 10 место од оваа листа.

27 – Audrina Patridge – во 2008 година се појавија нејзини голи фотографии на интернет, а таа изјави дека не е кучка која сака само внимание и дека ги немала таа лично поставено фотографиите, само за да привлече внимание. Па така, оваа 25 годишна калифорниска убавица, продолжи со совите кампањи, се појави во сите популарни списанија за мажи, а доби и свое шоу.

26 – Michelle Keegan – 23 годишната убавица која во јануари месец се најде на насловната на FHM, во када полна со пена каде се забележувало нејзиното сексипилно тело. Минатата година беше на 30 место, сега е за 4 места погоре.

25 – Britney Spears – изминатите неколку години можеше да се видат и добрите и лошите страни на оваа пејачка, но без разлика на се таа постојано се појавува на оваа листа. 29 годишната девојка родена во Мисиспи, израсната во Лузијана, имаше неколку неуспешни бракови, нервен слом, а последното нешто од музиката е нејзиниот седми албум Femme Fatale.

34 – Elisabetta Canalis – имате уште една причина да го мразите Џорџ Клуни, тоа е оваа девојка. 32 годишната девојка од Сардинија, стана модел за најпознатите светски брендови, се појави во филмови и како тв презентер.

23 – Emma Watson – од кога колеџ девојките станаа секси и провокативни? Кога личат на Ема и вредат 20 милиони е о дговорот. Оваа девојка која стана популарна по Хари Потер, го прекина школувањето на Браун Универзитетот за да може да стане модел за неколку модни брендови и да продолжи да снима филмови.

22 – Frankie Sandford – секси пејачката падна за 18 места на оваа листа, можеби поради фактот што оваа 22 годишна пејачка започна врска со фудбалерот Вејн Бридџ. Во последно време за неа кружат гласините дека таа сака да се пресели од Лондон во Лос Анџелес.

21 – Hayden Panettiere – познатата 21 годишна актерка од Њујорк која глумеше во познатата серија Херои и други филмови, имаше врска со боксерот Владмир Кличко,  сепак се задржа виско на оваа листа на најсекси жени во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma