Октоподот Икер по две точни прогнози денска најавува дека Реал ќе ја победи Барселона

27 април, 20110
-

Се чини дека октоподот Икер е достоен наследник на познатиот Пол. Шеснаесет килограми тешкиот жител на Sea Life аквариумот Benalmadena во Шпанија точно предвиде два резултата од последните две средби на Реал Мадрид и Барселона.

Денеска Икер повторно најави дека Реал Мадрид вечерва на Сантијаго Бернабе ќе ја победи Барселона и ќе се пласира во финалето на Лигата на шампионите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi