Оргазмички ефекти и после огразмот

30 септември, 20110
seks

Ако сакате и по жешкиот секс во спалната соба да ја задржите загреаната атмосфера, следете ги инструкциите…

Ако предиграта е “апетисaн”пред сексот, тогаш “згужваните чаршави” се главно јадење и тоа она од ресторан со пет ѕвезди. Но, што е со десертот? Постои токму меѓу овие чаршави на неколку места и ситуации во кои вие и вашиот партнер можете да го воспоставите единствено во физичка и емоционална смисла по сексот. Еден од клучните потези кои треба да ги примените се допирите. Но, морате да водите сметка за времето, каде, како и што треба да направите. Ако почнете на време да дејствувате и да ги превземете сите активности, ќе постигнете оргазмични ефекти и по оргазмот. Следете ги советите за жешка акција во три временски фази: 5 секунди, 10 минути и еден час по сексот.

5 секунди по сексот

По оргазмот, додека тој сеуште е во вас, спуштете ги прстите низ грбот на неговиот задник и во ритам нежно галете го по овој дел. Повеќето мажи се многу осетливи по “експлозијата”, а со ова нежно ритмично галење по неговиот задник, ќе го задржите во состојба на “покачена температура”.

За време на сексот, крвта е наочена кон гениталиите, со тоа кога ќе се намали притисокот пенисот останува остелив и наглите допири може да бидат дури и болни. Затоа канализирајте ја вашата страст и со нежни движења посветете му се наговиот пенис, со тоа ќе го продолжите вашето уживање.

Неговото его по секс сесијата ( и тоа успешна) е пораснато до невидени граници. Тоа е право време да му кажете и покажете што се сакате да ви прави “секунда потоа”.

Сите ние имаме наша точка која е најсензитивна токму по “акцијата”: пределот околу зглобот на рацете е многу остелив, бидејќи кожата тука е многу тенка. Наведете го да ве “обработи” токму во оваа зона (грицкање, лижење, цицање и бакнување). Нека се задржи што повеќе во овој предел, бидејќи ќе почнат да ве лазат морници од глава до пети. Потоа преминете на неговата хиперостелива точка.

Додека тој лежи на кревет, вие земете пешкир и замотајте му го околу појасот, а потоа нежно тријте го околу овој предел. Ќе доживее вистински топлотен удар. Никако немојте да користите ладни и груби материјали –не заборавајте дека е суперосетлив!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris