Овации за кралската двојка на Вимблдон

28 јуни, 20110
t1larg.royal.couple.tennis

Кралската двојка стана интересен предизвик за тенис фановите на шампионатот Вимблдон.

Принцот Вилијам и Војводката од Кембриџ Кејт, ги изненадија фановите на тенисот овој понеделник, кога се појавија на Вимблдон за да го гледаат својот омилен британски тенисер, Енди Мареј.

Кралската двојка доби многу овации од публиката додека седнуваше на своите места во централниот дел на трибините.

Парот го гледаше британскиот играч, кој го победи французиниот Ричард Гаске во сите сетови, 7:6 6:3 6:3, на седмиот ден од турнирот. Мареј сега ќе напредува кон четврт-финалето.

Кејт, која е страствен тениски фан, носеше бел фустан од британската марка  Temperley London.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi