Ози Озборн: Требаше до сега сто пати да умрам, никако да ми се случи тоа

10 јуни, 20110
Ozzy Osbourne 9

Џек Озборн, синот на Ози Озборн направи документарец за својот татко, чија премиера се случи во средата во Британија.

Накратко пред почетокот на филмот Ози само изјавил дека се надева на убав помин на сите присутни. Но, пред камерите за документарецот на својот син не бил толку сиромашен на зборови. Таму кажал многу работи за себе. Толку работи ми се случија, требаше до сега сто пати да умрам, но тоа никако да се случи. Чудно, но јас не се сеќавам на седумдесетите на пример, не знам што ми се случувало тогаш. Толку многу работи ми се случиле што не ги паметам сите, зборува Ози во документарецот.

Инаку тој е трезен последниве пет години, па дури сега дошол до возачка дозвола. Во младоста имав пари имав моќ, но ете дури сега можам сам да возам автомобил, изјавил Ози.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/