Патнички воз прегазил велосипедист

5 мај, 20110
2010051219484248

Патнички воз кој сообраќал на релација Кичево – Скопје удрил во велосипед управуван од Исмаил Д. од Тетово кој починал на лице место.
Имено, несреќата се случила вчера пред железничката станица во Тетово на див патен премин кога возот управуван од машиновозачот С.Ш удрил во велосипедот по што Исмаил од здобиените повреди при незгодата веднаш починал.
Увид на лице место извршиле ИС, ЈО и екипа од тетовската полиција. По наредба на ИС, телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma