Затвореник од Идризово се отрул

5 мај, 20110
idrizovo (Small)

Затвореникот Фадиљ Ќ. (51) кој ја отслужувал казната во КПД Идризово вчера се отрул пиејќи непозната течност, по што веднаш бил пренесен во Ургентниот центар каде починал.
Имено, затвореникот ја испил непознатата течност во тоалетот на затворот по што му се слошило и бил префрлен во затворската амбуланта а веднаш потоа во Ургентниот центар каде починал.
По наредба на Истражен судија, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi