Пато подготвен за Копа Америка

4 јуни, 20110
alexandre_patoaskmeany

Докторот, Хозе Луис Рунко е убеден дека Пато нема да го пропушти купот на Јужна Америка кој ќе се одржи во Аргентина, по повредата на рамото која ја заработи на последниот меч од италијанската Серија А. Вчера исто така беше потврдено дека Пауло Енрике Ганзо ќе се опорави навреме од повредата на мускулот на десната нога и дека ќе може да им помогне на својте соиграчи во одбраната на титулата. Бразил е бранител на титулата на Копа Америка, а доколку го повторат успехот, ова за нив ќе биде трет трофеј во низа. “Кариоките” ќе играат пријателски меч против Холандија во сабота.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma