Paul McCartney се вери, планира трет брак

7 мај, 20110
DOUNIAMAG-US-FASHION-MET-BALL

Познатиот музичар се верил со неговата девојка Nancy Shevell. Двојката во врска беа четри години, а поранешниот член на Битлси одлучил повторно да стапи во брак, што било потврдено и од неговиот портпарол. McCartney зад себе има два пропаднати бракови, од кој попознат беше оној со Heather Mills, кој заврши со бурна бракоразводна парница. Тогаш Heather доби огромен дел од неговото богатство.

Сер Paul McCartney и Nancy Shevell во врска се од 2007 година, а како што изјавиле нивните пријатели, тие биле создадени еден за друг. 68 годишниот музичар и неговата 51 годишна избраничка, не го откриле датумот на венчавката.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi