“Педерска војна” или меѓунационална омраза?:) Или двете?!

13 август, 20110
81060

Геј Стрејт Алијансата (GSA) изјавила дека сајтот на невладината организација е  “соборен” од хакери кои на насловната страница оставиле порака “сајбер албанска армија”.

Сајтот на (GSA) не е достапен, а на насловната страна која е црна, било испишано на англиски јазик, “Здраво Срби! Сајтот е преземен од Тупак Шакур” (Hello Serbs! U got pnjn3d by Tupac Shakur).

Сајтот на (GSA) бил нападнат и во април оваа година, но тогаш нападот доаѓал од Србија и на црна позадина пишувало:”! Тадиќ распиши избори!!! Кој е следниот? ”

Во соопштението се додава дека сајтовите на геј и лезбејските организации се честа мета на домашните хакери, но ова е прв пат српски геј сајт да биде цел на како што велат, албански хакери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit