По повод 100 годишнината од тонењето на Титаник ќе се снима филм и серија

23 март, 20110
titanic

Во пресрет на одбележувањето на 100 годишнината од тонењето на Титаник се планира да се снимаат филм и серија. И двата проекта би требало да се појават во април 2012 година.

Сценарието за филмот ќе го напише Џилијан Фелоуз. На британската актерка Хелен Мирен и е понудена една од главните улоги.

Серијата ќе се снима во Унгарија, каде се градат најолемите студиа со затворени базени каде ќе се снимаат сцените кои се одвиваат во вода. Моментно се работи на изградба на големиот брод, изјавил продуцентот Сајмон Вон.

Филмот е најавен како драматично патување полно со акција, мистерии и романтични заплети. Снимањето започнува во Унгарија пролетва.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi