Почина ѕвездата на “Полициска академија”

4 август, 20110
baba smit

Поранешната ѕвезда на Американскиот фудбал и актер Баба Смит, пронајден е мртов во средата во својот дом.

Актерот кој е најпознат по својата улога полковник Мозес Хајтуер во филмскиот серијал “Полициска академија” имаше 66 години.

Сеуште не е утврдена точната причина за смртта, но од полицијата веруваат дека станува збор за природна смрт.

httpv://www.youtube.com/watch?v=phHZ2HOkn8s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit