Почина легендарниот актер Питер Фолк

25 јуни, 20110
peterfalkJLP625624062011

Актерот Питер Фолк почина на 83 години во Лос Анџелес, во својот дом во Беверли Хилс. Питер страдаше од алцхајмерова болест и го изгубил помнењето. Оваа вест на медиумите ја објавила неговата ќерка Кетрин Фолк. Таа се грижела за него откако поради болеста тој веќе бил неспособен да се грижи сам за себе.

http://www.youtube.com/watch?v=JgqKbvQwTME&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma