Подигнат е споменик на Мајкал Џексон пред лондонскиот Фулам

5 април, 20110
Soccer - Michael Jackson Statue Unveiling - Craven Cottage

Кралот на поп музиката, Мајкал Џексон доби свој споменик пред фудбалскиот стадион во Лондон, Фулам.

Споменикот го подигнал сопственикот на клубот, Мохамед Ал Фајед, кој бил долгогодишен пријател на покојниот Мајкал Џексон. Скулпурата е висока 183 цм, и е поставена точно пред стадионот. Фајед смета дека со ова ја дал последната чест на својот пријател.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi