Погледнете ја најскапата куќа во САД одблиску!

2 април, 20110
Yuri_Milner_100Million_Home

Еден од инвеститороте на Facebook, рускиот милионер Јури Милнер ја купи најскапата куќа во САД. Куќата се наоѓа во Лос Алтос, која инаку е градена цели осум години. Не ни чудно кога ќе разберете со што се располага огромниот имот. Во куќата има девет бањи, домашно кино, тениски терен, базени… се што треба за да ги задоволи луксузните потреби на едно семејство.

Семејството Милнер сеуште живее во Москва, но многу наскоро се очекува да се пристигнат во домот за кој избројале 100 милиони долари.

http://www.youtube.com/watch?v=fyF-fj-1coY&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi