Погледнете како изгледа рајот во Африка

30 март, 20110
afrikaraj
Сингита значи “чудесно место“, а се наоѓа во Африка. Овој резерват се состои од неколку колиби во кои се сместуваат туристи од целиот свет.
Едно ноќевање во колибите што се мешавина од африканското наследство и европскиот модерен дизајн чини околу 1,200 евра.
Спротивно од мислењето дека во Африка владеат сиромаштијата и разбојништвата, постојат места, како Сингита, кои што нудат неверојатна гостопримливост и луксуз.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma