Политичар, крадец на тоалет

14 април, 20110
tproll

Во зградата на градскиот совет исчезнале повеќе од 200 ролни тоалет во една недела. На чуварот му паднало чудно и сомнително, па се сокрил во тоалетот и чекал да види кој ја краде тоалетната хартија. Набрзо го затекнал градскиот советник на левицата Франк – Мишел Џон, како почнал да краде тоалетна хартија и ја става во торба. Ќе се истражува кражбата на многу предмети со мала вредност, изјавил портпаролот на обвинителството во Страдлунд и ги потврдил информациите за исчезнувањето на необични предмети од Градскиот совет. Дали ќе заврши советникот на суд, зависи од тоа дали предходно имал направено некаков прекршок, изјавил портпаролот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/