Порцелански тен

29 август, 20110
porculanski ten

Секоја жена кога се шминка сака да го истакне она што е најубавото од неа. Затоа е важно тенот да биде добар, за остатокот од шминката добро да се вклопи со него.

Наједноставно и најдобар начин да постигнете порцелански тен е маска која моќете и сами да ја направите. Маската која ќе ја направите сами дома, бидете сигурни дека ќе биде природна, а тоа е хидратанта маска која не содржи хемикалии кои би можеле да бидат штетни за вашето лице.

Маската ќе ја направите така што ќе мешате една лажица млеко во прав, и една лажица цврст јогурт. На таа смеса додајте неколку капки лимонов сок и една мала лажица маслиново масло. Кога сето тоа добро ќе го измешате додадете мед , глицерин и малку етериќно масло од сандаловина.

Млекото во прав кое се наоѓа во оваа маска ќе ја нахрани вашата кожа, а јогуртот ќе направи баланс на вашата PH вредност. Маската нанесете ја на чисто лице и ставете ја да делува 15 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma