Преку ден градинар, навечер супер-херој

29 јули, 20110
Преку ден градинар, навечер супер-херој

Роџер Хајхрст денски работи како градинар, но кога ќе падне мрак, овој 19 годишен британец се претвара во вистински супер херој, кој се бори против криминалот.

Роџер последните десет месци шета навечер по улците на Салфорд и Манчестер во црно-син костим, прекинува тепачки, спречува антисоцијално однесување, пренесува Дејли Мејл.

За себе вели дека нема надприродна моќ, освен огромна желба да светот го направи подобро место за живеење.

Но тоа не е се, овој млад човек постојано се обидува да прави добри дела, па така носи и пакети со храна и облека на бездомниците во Манчестер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi