Принцот Чарлс, љубоморен на неговиот син Вилијaм

18 јули, 20110
princ-carls-498

Судејќи според британските таблоиди, прекумерната изложеност на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон во медиумите му пречи на принцот Чарлс.

Бракот на принцот Чарлс, нивната неодамнешна посета на Америка, постојано беше придружувана од новинари и фотографи. На доделувањето на наградата BAFTA, познати личности од јавниот живот чекале во ред за да се запознаат со принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

Честа им припадна на Никол Кидман, Том Хенкс и Џенифер Лопез, која од возбуда за да ги запознае ја турнала колешката Мери Луиз Паркер која стоела пред неа во редот.

Големото медиумско внимание започнало да му смета на принцот Чарлс, кој не ја подржувал и нивната идеја за посетата на САД.

“Чарлс поради големата популарност на неговата покојна сопруга Дајана, секогаш се чувствувал помалку важен, а сега го засенил и неговиот син. Некои луѓе би можеле да помислат дека е љубоморен. Отсекогаш знаев дека Чарлс ќе се чувствува запоставено, кога Вилијам ќе се ожени. Сега луѓето не се заинтересирани за неговото познавање на архитектурата, повеќе ги интересира кој ден што носела на себе”, изјавува извор близок до кралското смејство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit