Принцот Вилијам не сака да потпише предбрачен договор

10 април, 20110
p
Иако адвокатите му препорачуваат да потпише предбрачен договор за да си го заштити имотот, принцот Вилијам  ќе остане верен на кралската традиција и нема да побара од неговата свршеничка, Кејт Мидлтон да потпише таков договор.
Во Велика Британија е реткост членовите на кралското семејство да потпишуваат предбрачни договори, но адвокатите на принцот го советуваат да го направи тоа, потсетувајќи го на компликуваната бракоразводна парница на неговите родители, принцот Чарлс и леди Дајана.
Принц Вилијам официјално не се изјаснил за ова прашање, но судејќи по се’ тој ќе го следи промерот на својот татко, кој не потпиша предбрачен договор ниту со Дајана, ниту со неговата втора жена Камила.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi