Продолжува доминацијата на Фетел

12 јуни, 20110
Red Bull driver Vettel prepares to drive the second practice session of the Monaco F1  Grand Prix

Себастијан Фетел ја обезбеди шестата пол-позиција, во пресрет на утрешната седма трка од годинешниот Формула 1 шампионат. Доминацијата на актуелниот шампион од Ред Бул продолжи и на патеката “Жил Вилнев” крај Монтреал. Младиот германец забележа време од 1:13.014. Од првиот ред канадското гран-при ќе го стартува Фернандо Алонсо од Ферари. Во вториот ред, утре во 19:00 часот, ќе се најдат Маса и Вебер, а во третиот Хамилтон и Розберг. Од седма до 10-та стартна позиција во квалификациите изборија Батон, Шумахер, Хајдфелд и Петров.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma