Пронајдени трупци стари 380 милиони години

12 јули, 20110
old-tree-stumps

Фосилизирани трупци од, како што би кажале научниците најстарата шума во светот се сега дел од колекцијата на државниот музеј во Њујорк. Еден од 35-те трупци, стари 380 милиони години, пронајдени кај браната Гилбоа, беше официјално откриен во државниот музеј на Њујорк, предходниот четврток. Браната Гилбоа е важен дел од системот за снабдување со вода во Њујорк. Првите трупци биле откриени во 1920 година кога браната била во фаза на конструирање. 12 од пронајдените трупци ќе бидат користени за истражување, додека останатите ќе бидат изложени во различни музеи во Њујорк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit