Quentin Tarantino со нова авантура

2 мај, 20110
TARANTINO

Режисерот Quentin Tarantino го заврши сценариото за својот нов филм “Django Unchained”. По завршувањето на приказната за нацистите во неговиот последен филм, во новиот тој реши дејствието да го смести во дивиод запад.

Станува збор за римејк на филмот “Django” од 1966 година на режисерот Sergio Corbucci. Веќе е познато и дека една од главните улоги ќе му припадне на Christoph Waltz. Освен него, во овој проект на Tarantino ќе имаат учество и Franco Nero, Keith Carradine и Treat Williams.

Ова ќе биде осми филм во кариерата на Tarantino, а веќе е најавен и следен, “Kill Bill” за во 2014 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi