Раде Шербеџија банкротирал

23 јуни, 20110
Serbedzija koncert 181210

Економската криза изгледа не го поштедила ни познатиот глумец Раде Шербеџија, кој последниве години има помалку работа и е принуден да настапува на приватни забави по цена од две до три илјади евра.

Познатиот актер Раде Шербеџија кој во деведесетите добивал улоги во холивудските филмови, а сега е принуден да настапува на приватни забави во Белград.

Шербеџија пред неколку години купил луксузна вила во Лос Анџелес и според некои информации платил преку два милиони долари. Поради драстичното паѓање на цените на недвижностите во САД, неговата куќа денес вреди едвај неколку стотици илјади долари, а ратите од кредитот стигаат секој месец. Поради тоа актерот се нашол на работ на банкрот и е принуден да “тезгари”. Па така пред неколку дена пеел и рецитирал на приватната забава на Иван Мишковиќ Кариќ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi