Рамни сандали

10 јуни, 20110
ravne sandale 2

Оваа година се во мода чевли без пета, односно рамни сандали. Можете да ги пронајдете во сите бои и облици.

Оваа година ќе имате многу прилики да носите рамни сандали, иако сите воглавно се одлучуваме за оние на пета. Ова лето приуштете на своите стапала да се одморат од длабоките и високи чизми.

Во лето ни се потребни удобни чевли, а најдобар избор се рамните сандали. Рамните сандали иако многумина мислат дека не се секси, со правиот избор на облик и боја можете да постигнете секси изглед. Рамните сандали може да бидат елегантни и модерни еднакво како чевлите со висока пета. Можете да ги комбинирате со секаков вид на облека. Со нив може да одите на работа, на дневно кафе со пријателите или да се спремите за ноќно излегување.

Постојат неколку врсти рамни сандали. Лежерен стил или практични. Одберете сандали со едноставни и чисти линии кои ќе ја нагласат неутралноста на еднобојната облека или одберете сандали со многу точки, панделки или комбинација на повеќе врсти на материјали.

Одберете романтичен стил и сандали кои се украсени со разни украси, како кристали. Искомбинирајте ги со едноставен долг фустан. Доколку се вашите сандали украсени одберете едноставна облека и немојте да носите премногу накит. Може да ги искомбинирате со куси панталони или здолништа, но и со фармерки или широки памучни панталони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma