Распродаден е парфемот кој Kate го имаше на себе за кралската венчавка

6 мај, 20110
Kate-Middleton-Perfume

Козметичката куќа Illuminum го осмисли парфемот “White Gardenia Petals” кој Kate Middleton го имаше на себе на својата венчавка. По свадбената церемонија овој парфем е распродаден. Инаку тој чини 140 дилари.

Освен Kate, обожувачи на овој бренд се и Kate Moss, Michelle Obama, Naomi Campbell. Дизајнерот на парфемот изјавил дека токму Kate му била инспирација за овој парфем.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi