Развод и тетоважи по цело тело

29 јули, 20110
tetovazi

Жаки Мур 41 годишна жена и мајка на две деца, го одбележала својот развод на многу необичен начин, со тетовирање на скоро цело тело, дело на нејзиниот нов дечко.

„Заминав да направам една тетоважа која ќе биде симбол на мојата слобода и ново поглавје во мојот живот. Во центарот за тетовирање го запознав Андрес, се заљубивме и од тогаш постојано се тетовирам“, изјавила жената.

Таа во 2003 се развела од сопругот, по седум години брак и од тогаш постојано се тетовира, а денеска 85% од нејзиното тело е покриено со тетоважи.

Нејзините работодавци, во приватно училиште во Оксфорд, немаат ништо против неа и ги почитуваат нејзините тетоважи како уметност.
За среќа, тетоважите и се бесплатни, бидејќи во спротивно до сега би ја чинеле 13.440 фунти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit