Red Hot Chilli Peppers со 70 нови песни

22 јули, 20110
MTV Networks 2006 Upfront: Feed The Need - Show

За време на подготовката на новиот албум “I’m With You”, членовите на легендарниот бенд  Red Hot Chili Peppers напишале нови 70 песни. На албумот кој излегува на 30-ти август, ќе се најдат само оние кои се вклопуват на нивната визија.

Бендот Punk-funk работи на својот десетти студиски албум, а првиот сингл “The Adventures Of Rain Dance Maggie” беше објавен на 18ти јули.

Во интервјуто за BBC изјавиле дека избрале песни кои ќе одговараат на албумот, а не оние најдобрите.

“Во изборот на песни ни беше битно секоја од нив да биде посебна и да не личат една на друга. Напишавме 70 песни и не беше непоходно на албумот да ги ставиме најдобрите”, истакнува басистот.

Тој исто така додава дека нивните обожаватели не треба да носат заклучоци за албумот врз основа на синглот “The Adventures Of Rain Dance Maggie”, за која вели дека нему најмногу му се допаѓа.

“Ја сакам таа песна. Супер е, едноставна и фанки. Сосема е поинаква од другите песни на албумот”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit