Ретро лошо и за Свети Петро :)

10 август, 20110
80

Пред многубројните тв емисии во кои луѓето ги покажуваат своите таленти, се натпреваруваат во танцување и други дисиплини, постоеа осумдесеттите.

Тогаш за телевизиските шоуа беше доволно да соберат луѓе, да им пуштат песна, да ги снимаат како танцуваат и потоа да ги читаат одговорите на прашањата кои предходно им биле поставени.

Еден таков видео исечок од емисијата Dancin’ On Air, која неодамна го прослави 30 роденден, го прикажа видеото и не потсети на бизарниот шарм на 80-те.

Не го пропуштајте видеото!

http://www.youtube.com/watch?v=mXO7oyPzyek

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit