Роберт Де Ниро снима полициска драма

28 март, 20110
Robert-De-Niro

Полициската драма “Freelancer” е филм кој ќе почне да се снима во април месец. Во овој филм улога ќе имаат звучни имиња како што се Роберт Де Ниро и Форсет Витакер. Но, ниеден од нив нема да ја има главната улога.

Приказната зборува за синот на еден мртов полицаец од Лос Анџелес кој сака да се запише на полициската академија, а ќе го игра Куртис Џексон или попознат како 50 Cent.

Роберт Де Ниро ја доби улогата на капетан Вик Сарконе кој е поранешен партнер на починатиот полицаец и ќе биде ментор на Џексон.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi