Робот лопата

1 април, 20110
Робот лопата

Јапонски производител на индустриска опрема Furikava Kiku разви робот лопата Svitl коj можe да  собере  кечап и мајонез, но без да ги размачка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma