Роналдо повторно го покажа средното “прсте”! Изгледа тоа му е “најдолго”, па се фали:)))

12 ноември, 20110
ronaldo-v

Можеби е најдобриот фудбалер во светот, но човек сигурно не е! Кристијано Роналдо повторно се посрамоти, но овој пат не е во прашање СМС испратен по грешка до неговата свршеница наместо до швалерката, туку во прашање е средниот прст кој ѕвездата на Реал Мадрид го покажал на навивачите на Босна и Херцеговина, пишува Ало.рс.

Нормално, Роналдо бил испровоциран од навивачите на Босна и Херцеговина кои цело време му светеле со ласер во лицето за време на тренингот. Сепак тоа нема никакво оправдување за неговото покажување на средниот прст, бидејќи како идол на многу млади генерации треба да покажува само добри манири.
Исто така за неговото нервозно однесување е и фактот што Португалскиот национален тим може да извиси да се квалификува за Европското првенство во 2012 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş