Руд Ван Нистелрој ја засили Малага

2 јуни, 20110
o

Без оглед што сеуште нема официјална потврда дека е договорена соработка, шпанска “Марка” објави дека Руд Ван Нистелрој по успешно завршените лекарски прегледи потпишал договор со Малага.

Детали од договорот сеуште не се познати, но се претпоставува дека во прашање е едногодишна соработка со можност да биде продолжена во зависност од бројот на настапи на холандскиот интернационалец. Претходната сезона Ван Нистелрој ја мина во Хамбургер, каде стигна од Реал Мадрид, а пред тоа настапуваше за Јунајтед и ПСВ.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma