Русите се спремни за одбрана од вонземјани

15 април, 20110
space

Според доверливите документи од EMERCOM,  руското Министерство за вонредни околности, кои наводно се појавиле во јавноста, минатата недела било пороценето дека Земјата била под напад. Според се уште не потврдените извори, претседателот Медведев, наводно ставил ракети со голем дострел, во очекување на напад од вонземјани. Според документите, во чија веродостојност и постоење се уште има сомневања, кажуваат дека се започнало на 28 Март, кога НАСА снимила експлозија на гама зраци, која до сега трае повеќе од две недели, и е прв ваков случај кој е забележан. Исто така се чини дека оваа експлозија на некој начин комуницира со астероидот 2010 SO16, кој е досега најголем објект кој ќе помине покрај Земјата. Според сајтот nation.com.pk, руските научници се уште не успеале да откријат што значи оваа комуникација, но ги набљудуваат последиците кои може да ги има Земјата од астероиди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi