Руската шпионка Ана фатена на дело! ФБИ ги покажа снимките од тајните следења на русинката!

1 ноември, 20110
fbiach

ФБИ ги објави фотографиите и снимките од стотици документи кои ја расветлија операцијата наречена „приказна на духовите“, во која била вклучена и руската шпионка Ана Чепмен. Со години ФБИ ги следела руските шпиони кои се инфилтрирале во американското општество и живееле како обични граѓани.

Наместо агенти русите испраѓале обични цивили. Нивната задача од Москва била да се вовлечат длабоко во америкаснкото општество, да развијат контакти со академци, претприемачи, владини претставници, службеници со цел да добијат информации од одбраната и финансиите.

На една од снимките е познатата Ана Чепмен, која откако беше разоткриена стана вистинска ѕвезда, а беше протерана од САД минатата година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=z7-SCKuvxqo

httpv://www.youtube.com/watch?v=__Z_FE_PyFE

httpv://www.youtube.com/watch?v=2LgbWDTgrOA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi