Сака да биде најдебелата жена во светот

14 април, 20110
debela-amerikanka-498

Американката Дона Симпсон која има 42 години и потекнува од Њу Џерси, минатата година најави дека има амбиција да стане најдебелата жена на светот, па така почна и да го остварува својот план. Дона која моментално тежи 300 килограми, изјавила дека сака да достигне тежина од 450 килограми и објаснила дека дневно внесува дури 12 000 калории, а за правилна исхрана за жена препорачано е внес на 1600 калории во текот на денот. Американката на храна троши 750 длари неделно. Таа веќе постигна еден рекорд во Гинисовата книга, кога во 2007 година ја роди ќерката Џеклин, а тежеше преку 240 килограми и беше прогласена за најдебела мајка. Таа вели дека има голема поддршка од својот дечко, кој го има запознаено преку онлајн сервис за дебели жени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi