Сандра Булок и нејзината куќа во викторијански стил

28 октомври, 20110
560.ab.Bullock.Sandra.Home.051210

Пред да се разделат со нејзиниот сопруг,Сандра Булок  купи куќа во Њу Орлеанс. Но, неодамна, наместо да се всели со маж, таа се всели во оваа прекрасна куќа со нејзиниот посвоен син.

Куќата е изградена во 1860 година, голема е 6000 метри квадратни, има 6 спални соби и четри бањи. Наводно, куќата чинела 2,5 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma