Scream 4 пропадна на кино благајните

19 април, 20110
scream-4

Четвртото продолжение на хорор филмот Scream не помина според очекуваното на кино благајните. Не само што не постигна најголема гледаност, тој оствари заработка од 20 милиони долари. За разлика од првиот филм Scream, кој оствари заработка од 103 милиони долари, новото продолжение е далеку од посакуваното. Се очекуваше дека по 11 години пауза, и реобединувањето на David Arquette, Courtney Cox и Neve Campbell ќе ги привлече фановите но, тоа не се случи.

http://www.youtube.com/watch?v=D5TsZ6iyaH4&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma