Седум добри причини за секс вечерва!

9 јуни, 20111
sex7

Неодамна еден стручњак за секс, изјавил дека жените го сакаат сексот исто колку и мажите. Тоа е точно, и тие мислат на сексот и го сакаат исто колку и мажите, но има и зошто. Истите тие причини се доволни уште вечерва да го започнете уживањето!

Сексот согорува многу калории.

При сексот се лачи хормонот кој ве тера уште повеќе да го сакате вашиот партнер.

По сексот, сонот е одличен. Ако имате несоница… сексот е одличен лек.

При чест оргазам, менструалните болки се значително намалени.

Со чест секс се зајакнува имунолошкиот систем.

По напорен и стресен ден… ќе ве опушти.

Луѓето кои имаат секс два пати неделно, живеат подолго од оние кои не го прават тоа.

 

One comment

  • Sexy Man

    9 јуни, 2011 at 12:30

    Jas mislam deka zenite poveke go sakaat seksot, a mazite poveke go baraat, barem na Balkan

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma