Shakira и Enrique Iglesias триумфирале на доделувањето на наградите на Billboard

3 мај, 20110
enrique-latin-billboards-20111

Пред неколку дена се одржа доделувањето на латино наградите на Billboard. На доделувањето триумфирале Shakira и Enrique Iglesias.

Тој си заминал со девет награди, вклучувајќи ја и онаа за латино уметник на годината, најдобар латино албум.

Shakira пак земала вкупно шест награди.

Gloria Estefan ја добила наградата за филантропска работа преку нејзината фондација за помош на малтеретираните и занемарени деца.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma