Шеширот на принцезата Beatrice достигна цена од 29.000 долари

19 мај, 20110
Royal Wedding - Carriage Procession To Buckingham Palace And Departures

Фамозниот шешир со кој принцезата Beatrice се појави на кралската венчавка на принцот William и Kate стана планетрано популарен. Таа реши да не го чува во ормарот туку да го даде на аукција, а парите од него да ги намени за потребите на UNICEF.

На само еден ден од неговото нудење на аукцијата тој достигнал неверојатни 29.000 долари. Наддавањето ќе трае до 22 мај. Сите оние кои не може да си приуштат да го купат оригиналот може да го набават во картонска верзија кој се продава за 1,5 долар.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma