Шест годишно дете сакало да биде Бетмен, па се фрлило од зграда! :(

22 октомври, 20110
106328

Шест годиншно дете од Благоевград, југоисточно во Бугарија, скоканло од трети спрат, имитирајќи го својот омилен акционен херој, Бетмен, јавија бугарските медиуми.

Детето случајно останало заклучено во собата и додека неговите родители се обидувале да ја отворат вратата, детето скокнало од балконот.

Според соопштението на болницата детето немало внатрешно крварење,  но ќе биде задржано во болница, поради повреди на главата.животот му го спасиле кабли и гранки од дрвата, кои го ублажиле неговиот пад.

На почетокот на минатата година, пет годишниот син на бугарскиот вицепремиер и министер за финансии Симеон Џанков, падна од пет метри висина, исто така играјќи си Бетмен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş