Што ако не се истуреше нафтата во Мексиканскиот Залив пред една година

28 април, 20110
oil

Пред само една година се случи масовното истекување на нафта во Мексиканскиот Залив. Целата земја тогаш се крена на нозе, но набргу го заборавија тој настан. Chris Harmon со месеци го истражуваше и дизајнираше ова две минутно видео кое покажува што би се случило доколку нафтата не истечеше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma