Штрумфови за Гинис

27 јуни, 20110
Штрумфови за Гинис

Повеќе од 4.000 луѓе ширум светот се претворија во штрумфови и го срушија светскиот рекорд.

По повод роденденот на кретаорот на штрумфовите, белгиецот Пјер Кулифор, учествуваа околу 20 земји. Инаку сините јунаци тој за прв пат ги прикажал во 1958 година.

Сите учесници морале да ја носат карактеристичаната капа на штрумфовите, бели панталони, и чевли и сини мајци и лицето да им е обоено со сина боја. Вкупно имало 4.617 такви учесници. Со ова срушен е рекордот од 2009 година, кога учество змеале 2.510 луѓе.

http://www.youtube.com/watch?v=vfOsdC-lj2w&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/